Alarm Sistemi Nelerden Oluşur ?
BİZ KİMİZ       REFERANSLAR       BİZDEN HABERLER       DESTEK       İLETİŞİM BİLGİLERİ    
»   Anasayfa » Alarm Sistemleri » Alarm Sistemi Nelerden Oluşur ?
Resimler/Urunler/alarm-sistemi-nelerden-olusur-.jpg


Cepten Kontrol Edilebilen Alarm Sistemi

Standart bir alarm paketi;

• Alarm paneli
• Tuş takımı 
• Manyetik kontak
• Hareket dedektörü
• Dahili ve harici siren
• Ve alarm panelinin içinde bulunan trafo ve aküden oluşmaktadır.


Sistem abonelerin arzusuna göre kablolu ya da kablosuz olarak ev ya da iş yerlerine monte edilebilmektedir. Ayrıca abonelerin isteğine göre GSM/GPRS ve network modülü kullanılarak, alarm sistemin merkeze daha sık sinyalleri daha ekonomik şekilde ulaştıran alternatif iletişim seçenekleri hizmeti sunulmaktadır. Mekânların birbirlerinden farklı şekillerde olması, alarm sisteminde kullanılacak ürünlerde de farklılık yaratabilir. Mekânda yapılan ücretsiz keşif sonrasında standart paket içerisinde kullanılan ürünlere ek olarak hangi ürünlerden kullanılacağı aboneye gerekli açıklamalar yapılarak bildirilir.

Tuş Takımı
Alarm sistemini tarafınızdan belirlenen şifre ile açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yarayan tuşlu ünitedir. Kısayol tuşları ile ilgili tuşlara basılı tutarak AİM'e sağlık, yangın ve acil durum alarmları gönderebilme özelliğine de sahiptir.

Alarm Paneli
Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir. Alarm sistemi, kullanıcı tarafından şifre ya da kumandayla aktif edilir. Dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi verir. Alarm paneli alarm üretir, sireni çalıştırır ve AİM'ye alarm oluştuğu bilgisini ulaştırır.

Hareket Dedektörü (Pır)
Alarm Sistemi çalışırken ortamda hareket olması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlar. Evcil hayvan besleyenler için hayvan algılamayan modelleri de kullanılmaktadır.

Manyetik Kontak
Dış ortama açılan kanat (kapı, pencere vb.) olan noktalardan ortama izinsiz girilmeye çalışılması durumunda aktif olarak alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşturur.

Acil Durum Butonu
Bu butonu kullanarak Alarm İzleme Merkezi’ne direk panik alarmı gönderebilirsiniz, bu sayede zor durumlarınızda yanınızda olabiliriz.

Gaz Dedektörü
Herhangi bir gaz kaçağı durumunda sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar.

Duman Dedektörü
Olası yangın durumunda oluşacak dumanı algılayarak, tedbir alınmasını sağlayacak uyarıyı verir. Kale Alarm İzleme Merkezi aboneyi bilgilendirerek ilgili güvenlik birimine haber verir.

Uzaktan Kumanda
Alarm sistemini şifre girmeye gerek olmadan uzaktan açıp kapatma işlemini yaparak kullanımı kolaylaştırır. Ayrıca üzerinde bulunan acil durum tuşu ile Kale Alarm İzleme Merkezi’ne direk uyarı gönderebilirsiniz.

Siren
Yaşam alanınızda oluşan alarmları çevrenize yüksek ses ve ışıklı flaşör ile yansıtır. En önemli özelliği ortam dışından görüldüğü için caydırıcıdır.

Akü
Alarm sisteminin güvenliğini sağlamak adına elektrik kesinti ve sabotajlarından alarm sisteminin etkilenmesini önlemek için kullanılır.

İnternet (Network) Modülü
Akıllı telefonlar (iphone, android) ve bilgisayar üzerinden alarm panelinizi dünyanın öbür ucundan kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca Alarm İzleme Merkezi ile haberleşmeyi internet üzerinden yaparak telefon hattınıza maliyet oluşturmadan iletişim sağlar.

GSM/GPRS Modülü
Telefon hattı kullanılmayan yerlerde GSM şebekesi kullanılarak haberleşmenizi  sağlayan iletişim aracıdır.


       

• Anasayfa     • Biz Kimiz     • Bizden Haberler     • İnsan Kaynakları     • Bayi Başvurusu     • Destek     • İletişim Bilgileri
» Özel Güvenlik   » Geçiş Kotrol ve Turnike Sistemleri   » Diafon ve Santral Sistemleri   » Alarm Takip Merkezi   » Alarm Sistemleri   » Kamera Sistemleri   » Yangın İhbar Sistemleri  
2014 enyuksekguvenlik.com © Bü Site Üzerinde Bulunan Tüm İçeriklerin, Dökümanların ve Görsellerin Hakları Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz veya Kaynak Gösterilemez